fbpx

7. Tao jälgi mööda (2008), PIKAEALISUSE REEGLID

Harjutuste käigus ja vaheaegadel saime tuttavaks paljude kenade inimestega, kuulsime nende lugusid ja palju muud huvitavat. Oli inimesi, kes tänu qigong´ile olid paranenud haigustest, millele lääne meditsiin polnud abi leidnud.

Treeningud võtsid üsna võhmale, higistasime palju aga riided ja käterätid ei tahtnud kuidagi kuivada suure õhuniiskuse tõttu. Poolniisked riided tuli hommikul jälle selga ajada. On ikka väga paha panna peale duši all käiku selga mustad, higist niisked riided.

Et meistri tagasitulek viibis, läksime paariks päevaks mägedesse. Wudang on kuulus taoislik mägi kus leidub palju templeid. Legendi järgi sai just sealt alguse tai-chi. Alustajaks loetakse munk Zhang San Feng´i, kelle elukohaks oli Langmei tempel Wudangi mäel ja kes (elas 13-14 saj.-l.

Päevik:” Hetkel viibime ühes templis, kus on kuju pikaealisuse jumalale. Seal on ka 4 seadust nendele, kes tahavad kaua elada. Väga väga ammu kirja pandud:

1. strict daily regimes
2. minimum sensual desires
3. inner cultivation
4. qigong
Omalt poolt lisan, et need seadused on nii vanad, sel ajal ei olnud toitumine probleem.

Mägedes oli ilm vahelduv. Kohati olime üleni pilve sees nii, et ei näinud üle paari meetri. Üles sõideti köisraudteega ja edasi sõitsid mööda mäekülgi tasuta bussid mis tegid peatusi templite, paleede ja teepaviljonide juures. Kogu meeleolu oli allutatud tai-chi ja kung-fu teemadele. Suveniirideks mõõgad ja muu võitluskunstide atribuutika.

Külastasime väga pühasid koopaid, kus olid palvetanud surematud ja kõndiseme jälle mööda treppe. Käisime templis, kust oli alguse saanud tai-chi. Palvetasin vanade ja uute taolaste eest, ning panin viiruki. Öö möödus mägedes hotellis ja pealelõunaks olime koolis tagasi.

Jaga:
Scroll to Top