fbpx

6. Tao jälgi mööda (2008), SUREMATUTE RADADEL

Olime teatanud oma tulekust ette ühte paljudest taoistlikest kung-fu koolidest. Kohapeal selgus, et peaõpetaja oli ootamatus komandeeringus Shaolinis (õpetamas) kus ta ka ise õppinud oli. Meid võtsid oma hoole alla „jüngrid”. Nendest oli palju abi kooli rütmi sisse elamiseks. Ameerilkane Jeff oli koolis veetnud juba oma pool aastat ning valdas vabalt hiina keelt, mis oli nendes koolides õppijate seas sage nähtus.

Päevik:” Kool osutus suureks räpaseks majaks täis imekauneid ja ülilahkeid inimesi. Õhkkond on sellistes paikades alati väga meeldiv. Kuna treeningud on väga rasked siis on see ka ainus tee kuidas inimesed seal pikka aega vastu peavad. Nii valged kui hiinlased olid ühtviisi saledad, atleetlikud, puhtad ja ütleme otse, väga ilusad. Nemad olid ka ainsad millele pilk võis ilma jälkust tundmata pidama jääda. Esimest korda elus tundsin teravalt vajadust silmadele puhkust anda ja avastasin, et vaadata oma kaaslasi on ainus võimalus. Koolis õppis ka umbes 20. liikmeline teismeliste hiina laste grupp ning umbes kümmekond täiskasvanut eri riikidest. Hiina lastest ei saanud hästi aru kes poiss, kes tüdruk sest kõigil olid ühtmoodi riided ja hobusesabas pikad juuksed.”

Saime luksusnumbri sooja vee ja konditsioneeriga, millistes tingimustes teised küll ei elanud. Kuna juhtus olema õppustest vaba päev ja oli saabunud ka väike grupp shotlasi filmima, siis korraldati meile näidistund. See algab alati suurema jalgade venitamisega mis on a ja o. Seejärel erinevad jalgade loopimised, jooksud, hüpped ja harjutuste seeriad. Meie asusime kena hiinlasest noore mehe juhendamisel õppima viie looma qigong´i.

Neid viie looma harjutusi on igas paigas ja kokkuvõttes väga palju. Nad on teatud organite mõjutamiseks väga tõhusad harjutused. Juhendaja Lio oli väga kena välimusega kõva tegija ka sisemistes harjutustes, rääkimata ülimast kiirusest ja painuvusest kung-fu´s. Mingil hetkel tabasin end mõttelt, et tema teatud orientatsioon meenutas mulle üht jaapani filmi samuraidest, kellel olid omavahelised suhted. Hetkeks unustasime end temaga maniküüri teemadele vestlema. Lio imetles minu akrüüle ja mina tema laitmatut lakitud maniküüri. Aga kindel ma ei ole. Jeff rääkis, et Lio on ka isiksusena väga tore inimene ja seda oli ka tunda. Samas väljendas tema olek ka uhkust ja väärikust ning kadestamisväärset füüsilist vormi.

Lõunaks olin näljane nagu hunt ja sõin silmi kinni pigistades maitsvat toitu jubedalt mustas söögitoas. Veel koledam oli köök, kuhu enam teist korda vaadata ei tihanud. Ka teistel oli söögiisu tohutu ja varsti oli kõik otsas. Jeff mainis, et söögiga ongi nii, et kes hiljaks, see ilma. Hommikune harjutus algas tavaliselt kell 5, kuid nüüd, sügise ja külmade lähenedes, oli see lükatud kella 6.-le. Sisuks qigong´id ja tai-chi liikumissammud. Lõpuks käed ees seistes meditatsioon. Siis hommikusöök, mille kirjeldamise jätan vahele, sest ise seal ei käinud ja Jaan tuli üpris ruttu tagasi. Päevane harjutus oli kell 9.00.-11.30. Algas see pikemaajalise jalgade venitamisega, siis Wudangshani stiilis tai-chi ja edasi erinevad võitlustehnikad kaigaste mõõkade, kirveste ja muude vahenditega.

Lõunane harjutus kell 16.00.-18.00. Taas venitused ning 5 energialooma meie jaoks. Õhtune meditatsioon algas 20.30. ja nõudis lootoseasendis püsimist ca 1t. Kõik pidasid vapralt vastu ja Jaan tardus nagu budhakuju. Hommikul kell 6 jälle uus algus. Harjutused toimuvad õues vana ja väga suure templitekompleksi ahervaremetes.

Jaga:
Scroll to Top