fbpx

2. Tao jälgi mööda (2008),TAI-CHI KOOL YUANGSHUO´s

Päevik: „Jõudnud laevareisi sihtkohta – Yuangshuosse helistame tai-chi meister Mei Luo-le ja teatame oma saabumisest. (Eelnevalt olime selles e-maili teel kokku leppinud.) Mei lubab vastu tulla ja meid kohale toimetada. Varsti saabubki 2 mootorratast – ühel taijiriietes kena noor naine ja teisel soliidne härra. Arvatavasti lootsid nad kohata kahte backpackerit seljakottidega. Nähes meie hiigelkohvrit kutsutakse siiski tuk-tuk kes selle vaevu, kohatise tagantlükkamisega üles, linnast väljas asuvale künkale viib, kus asub tai-chi kool. Tutvume oludega ja leiame need olevat vägagi spartalikud. Meie toaga on siiski ühenduses tušš külma veega ja selle all aukpõrandastualetiga ning kraanikauss. Õnneks on toas ka konditsioneer.

Toitu valmistab väga maitsvalt kohapealne perenaine, kes ka nõud peseb ja koristab. Esimese söögikorra ajal vurab paar motikat hoovi ja kaks valget noormest, kel hiina keel suus, tervitavad Meid. Neil on plaanis siia aastaks jääda. Siis kaovad nad mõneks ajaks ümbrusesse ekskurseerima. Lõpupoole on võimalus ühega nendest ka pikemalt juttu ajada ja koos üks ”24” teha. Kuuleme temalt palju huvitavatest kogemustest, millest on nii mõndagi kõrva taha panna.

Tänaseks, laupäevaks, 6. sept.-ks oleme olnud Tai-chi laagris juba 5. päeva. Päev algab 7.00 qigong´ga mida juhatab meister Zhang Xiao Yuan (tema tiitlid: Shanghai Yichuani instituudi esimees; He Ba Fa Assotsiatsiooni direktor; Meister Zhang Chang Xin järeltulija). Seejärel väike lebo ja hommikusöök koos kogu majarahvaga ühise ümmarguse pöörleva keskosaga laua taga. Peale sööki jälle väike lebo ja siis hommikune harjutus 2 h. Esimesed päevad olid väga palavad ja niisked. Juba soojendus võtab läbimärjaks nii, et mu jalanõude nahkosad annavad värvi. Riideid ei jätku et puhtaid vahetada, sest nüüd on iga päev või öö sadanud ja asjad lihtsalt ei kuiva. Pesumasin majas on aga kuivatit netu. Oleme oma läbihigistatud riietes üsna kehv vaatepilt. Seevastu ilmub Mei alati efektses kostüümis, olgu see siis spordidress või tai-chi kostüüm. Mei on jam rahvusrühma liige, kellele on iseloomulikud naiste põlvini ulatuvad juuksed. Ka teised hiinlannadest täiendkursuslased – tai-chi õpetajad on laagriks paremini varustatud. Neil jätkub igaks päevaks korralikke kostüüme. Kõik umbes keskealised kenad naised. Esimesel päeval vaadati meid n.ö.üle. Esitasime oma yang stiilis 24.sammu ja kõik plaksutasid. Olime seda juba pool aastat Eestis oma hiinlasest õpetaja Shengi juhendamisel treeninud ja oma rühmas ka kõige pühendunumalt õppinud sageli 6x nädalas. Avaldati arvamust, et meil on olnud hea treener aga saime peagi aru, et üht-teist tuleb ümber õppida. Alustasime algusest, esimesest käte tõstmisest-langetamisest, mis enamasti kujuneb üsna formaalseks sissejuhatavaks liigutuseks. Mei astus mu juurde ja sättis minu keha õigesse asendisse, käskides mul tunnetada kogu keha tervikuna ja nagu istuvas tasakaalus. Tõstsin käed ja langetasin uuesti ja Mei, kes „näeb” teise inimese energiat küsis” kas midagi muutus”, endal naerul nägu ees.” Jah”, vastasin arglikult.” See hetk oligi üks arusaamise hetk, et ei ole tühje, formaalseid liigutusi. Tai-chis tuleb leida oma energiatunnetus läbi õige, tasakaalus asendi. Ja siis läks lahti – iga liigutus tai-chis on kas mingi rünnak või blokeering, ning neid üksteise järgi tundma õppides hakkasime paremini tajuma kogu „kava” mõtet.

Mai Luo treeninglaaris osalejad, Guilin, 2008
Tai-chi 24 vormi õppimine Youngshous

Jaga:
Scroll to Top